SOSYAL SORUMLULUK

Kurumsal yurttaşlık bilinci ile attığımız sosyal sorumluk adımlarımız ile toplumumuzun yaşam kalitesini yükseltmek;  çalışanlarımız, diğer paydaşlarımız ve halka karşı olan mesuliyetlerimizi yerine getirmek misyonu ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz çalışmalarda izlenen yaklaşımımız; değerlerimiz ve temel politikalarımız ile birlikte şekillenmektedir. Çevre, eğitim, sağlık, yardımlaşma ve kültür-sanat konularını, sosyal sorumluluklarımızın ana temaları olarak görüyor; dünyamıza ve toplumumuza fayda sağlayacak eylemler gerçekleştirmeye gayret ediyoruz.

Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerimizin etkinliğini geliştirmek ve onları sürdürülebilir kılmak; toplumumuzun ve çevremizin iyi yönde gelişimine katkıda bulunmak, Topbaş Group’un en önem verdiği vizyon çalışmalarıdır.

Firmalarımızın faaliyet gösterdiği her alanda insan hakları, çalışma koşulları, çevre ve etik konuları üzerinde titizlikle duruyor; kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanarak her adımımızda geleceğe yatırım yapıyoruz. 

Gelecek nesillere bırakabileceğimiz yaşanabilir bir dünya için topluma, çevreye ve gelecek kuşaklara yatırım olarak gördüğümüz ve ortak değer paydası ile gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk çalışmalarımızı sürdürülebilir kılmak; ülkemize ve dünyamıza karşı temel görevimizdir.

Değer ve kazanımlarımızı, halkımıza hizmete dönüştürmek, en önemli kurumsal sosyal sorumluluğumuzdur. 

Okul Sanayi İşbirliği Projesi

Okul Sanayi işbirliği projesi kapsamında Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri firmamızı ziyaret ettiler ve tüm prosesleri üretim alanlarında yerinde inceleme fırsatı buldular. 

22 Aralık 2016 tarihinde, Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden 40 kişilik bir grup, Öğretmenleri ve Makine Teknolojisi Alanı Alan Şefi Sn. Hasan Genç eşliğinde Topbaş Group şirketleri bünyesinde olan tüm üretim birimlerini gezerek, okulda gördükleri teorik ve atölye uygulamalı derslere paralel olarak , gördükleri her türlü teknik bilgi ve makinelerin iş yaşamında nasıl ve hangi amaçlarla kullanıldığı, sadece üretim değil kalite sistemleri ve Ar-Ge’nin de geleceğimizi nasıl şekillendireceği konularında bilgi sahibi oldular.

Fotoğrafları Görmek İçin Tıklayınız...

Okursan Işığın Sönmez

Bursa Sönmez İlköğretim Okulu'nda "Okursan Işığın Sönmez" projesi ödül törenine katılım sağladık.

2.3.4. sınıf öğrencileri arasında en çok kitap okuyan öğrenciler 1.2.3. seçilerek ödüllendirildi. 233 öğrenci, 2140  adet kitap okudu.

Sönmez İlköğretim Okulu'na desteğimiz önümüzdeki yıl farklı projeler ile devam edecek.

Fotoğrafların tümünü görmek için tıklayınız...

 

 

TOPBAŞ GROUP SEVGİ ZİNCİRİ PROJELERİ

Topbaş Group Sevgi Zinciri Projesi Kapsamında;

Balıkesir Sındırgı, Yaylabayır Muazzez Keskin Okulları'na ulaştık.

Okul öğrencilerinin kitap, kırtasiye vb. ihtiyaçlarını içeren gönderimiz, okul öğrencileri tarafından heyecan ile karşılandı.

Mutlulukları yüzlerinden okunan öğrenciler, Topbaş Group çatısı altında projeye destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Topbaş Group Genel Müdürü Selda TOPBAŞ, Sevgi Zinciri Projesine yeni halkaların ekleneceğini, eğitime olan desteklerin artarak devam edeceğini belirtti.

TOPBAŞ GROUP AİLESİ YARINIMIZIN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZI KİTAPLARIYLA BULUŞTURDU

Topbaş Group,  bünyesinde düzenlediği “Kitap Zinciri” projesiyle Bursa’da seçilen okullara kitap bağışı yaptı. Okulların kütüphaneleri birbirinden renkli ve içerikli kitaplarla süslendi. Öğretmenler ve özellikle sevimli minikler bu duruma çok sevindi.
Sönmez İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinlik ile öğrenciler kitaplarıyla buluştu. Neşeli geçen etkinlik küçük büyük herkesi sevindirdi. Öğretmenlerinde desteklediği bu projede, kurum çalışanlarının yaptığı katkı göz doldurdu. Yapılan konuşmalarda projeye destek veren tüm kurum çalışanlarımıza gönülden teşekkür edildi. Bu destek ile Topbaş Group’un ne kadar büyük bir aile olduğu tekrar gözler önüne serildi. Kitaplarına kavuşan miniklerin sevinçleri ise gözlerinden okunuyordu.  Bu projelerin artması gerektiğini savunan öğretmenler ise ‘çocuklar bizim geleceğimiz, yarınlarımızın teminatı, bu konuda daha duyarlı olmalı, elimizi taşın altına koymaktan çekinmemeliyiz’ vurgusu yapıldı.


Eğitimin, bilimin ve teknolojinin hayatın her alanında çok önemli olduğuna dikkat çeken Topbaş Group Yönetim Kurulu Üyesi Selda Topbaş, sektörel gelişimin ne kadar önemli olduğunu bildiklerini, ancak bunun yanı sıra sosyal sorumluluğun da bilincinde olduklarını belirtti. Kuruluş olarak toplumda değinmek istedikleri noktalar olduğunu söyleyen Topbaş,  inşallah sırasıyla hepsine değineceklerini söyledi.


Topbaş Group, bu projesiyle de ülkemizce çok düşük olan okuma oranını artırmayı ve kitap ihtiyacı olan okullara destek sağlamayı amaçlamıştır.

 

TOPBAŞ GROUP AİLESİ İHTİYAÇ SAHİBİ MİNİKLERİ KİTAPLARLA BULUŞTURUYOR

Topbaş Group bünyesinde düzenlenecek olan “Kitap Zinciri” projesiyle Bursa’da seçilen okullara kitap bağışı yapılacak ve okulların kütüphaneleri birbirinden renkli ve içerikli kitaplarla süslenecek.

Her zaman sosyal sorumluluğun bilincinde olan ve toplumun ihtiyaçlarına göre projelerini yönlendiren Topbaş Group, bu projesiyle de ülkemizce çok düşük olan okuma oranını artırmayı ve kitap ihtiyacı olan okullara destek sağlamayı amaçladı. Kurum çalışanlarından yardım alınarak ilerletilen projede, kitap ihtiyacı çalışanlarının duyarlılığı sayesinde tamamlanmış olacak. Okulların açılmasıyla birlikte çocuklar yeni kütüphanelerine kavuşmuş olacaklar.

Eğitimin, bilimin ve teknolojinin hayatın her alanında çok önemli olduğuna dikkat çeken Topbaş Group Yönetim Kurulu Üyesi Selda Topbaş, sektörel gelişimin ne kadar önemli olduğunu bildiklerini, ancak bunun yanı sıra sosyal sorumluluğun da bilincinde olduklarını belirtti. Kuruluş olarak toplumda değinmek istedikleri noktalar olduğunu söyleyen Topbaş, zaman ilerledikçe bu konuların hepsinin üzerinde titizlikle duracaklarını sözlerine ekledi.