sizi arayalım
Sizi aramamız için aşağıdaki formu doldurduktan sonra bize gönderin!

Adınız Soyadınız
:
E-posta Adresiniz
:
Telefon Numaranız
:
 
 
1976'dan beri...

Kurumsal

Tarihçe

Anasayfa       Kurumsal       Tarihçe
Tarihçe
Topbaş Group’u oluşturan ilk şirket olan Zimaş Zincir ve Makine San. Tic. A.Ş. 1976 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye imalat sektöründe faaliyet göstermek amacıyla Sn. Hüsamettin Topbaş tarafından kurulmuştur. Türkiye’de o güne kadar yapılmayan transmisyon zincirlerinin imalatına başlanmıştır. Konusunda uzmanlaşmış 3500 çeşit zinciri tek çatı altında, malzeme hazırlanmasından ısıl işlemine kadar tüm aşamaları kendi bünyesinde bulunduran entegre bir şirkettir.

ZİMAŞ, Türkiye’nin sanayileşme sürecinde önemli bir rol alarak, ülkemizin tüm endüstriyel alanlarda gıda sanayinden, çimento sektörüne, tekstil makinelerinden her türlü sanayi makine imalatında kullanılan özel ve standart zincir ihtiyacını gidermekle kalmamıştır. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Orta Doğu ve komşu ülkelere de ihracat gerçekleştirerek, özellikle 1983’den sonraki dışa açılmamız sürecinde de öncü şirketlerden biri konumunda olmuştur.

Daha sonra 1983 yılında kurduğumuz Çizaş Çelik ve Zincir San. Tic. A.Ş. firmamız Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden zirai zincirleri konusunda tek uzman kuruluşudur.

1987 yılında kurduğumuz Topçesan Çelik San. Tic. A.Ş. firmamızda otomotiv sanayi için sıcak dövülmüş ve işlenmiş parçalar üretilmektedir. Ana müşterileri dünyanın önde gelen OEM Otomobil üreticileri olmak üzere otomotiv yan sanayi alanında faaliyet gösteren Tier 1 ve Tier 2 üreticileridir.

2015 yılında faaliyetine başlayan ZCF Zimaş Soğuk Şekillendirme firması, başta OEM ve yan sanayi Tier 1-2 firmaları olmak üzere inşaat, beyaz eşya, mobilya, enerji sektörlerinin cıvata, somun ve bağlantı elemanları konusunda hizmet vermektedir.

Topbaş Group; çimento, şeker, demir çelik, gıda, ağaç sanayi, plastik, iş makineleri, zirai, otomotiv, petro kimya, cam gibi daha birçok ana sanayi için transmisyon zincirleri; OEM otomotiv ana sanayi ve Tier 1-2 yan sanayi için sıcak ve soğuk dövme parçalar, yine otomotiv grubu başta olmak üzere beyaz eşya, inşaat, mobilya, enerji gibi ana sanayi firmaları için cıvata,somun ve bağlantı elemanları alanlarında yoğunlaşmıştır.

Günümüzde 350 kişiye ulaşan kadrosuyla kısa sürede her biri kendi kadrosunda uzmanlaşmış olan birçok firma ile yaptığı iş anlaşmalarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Topbaş Group, dinamizm, tecrübe, kalite devamlılığı ve müşteri memnuniyetinden doğan güven ile faaliyet göstermeye devam etmektedir.
TANITIM FİLMİ